Menstruacija nije nešto nešto o čemu često pričamo ,no ponekad pričamo o ulošcima. Odabiru veličine i materijala , neugodnog osjećaja koji izazivaju, gljivica i raznih infekcija, kemikalija koje se koriste kod njihove izrade. Ne treba zanemariti niti štetan utjecaj na okoliš , sjeti se samo koliko se godišnje proizvede smeća upravo zbog menstrualnih uložaka.
Platneni ulošci za žene prirodni su , kvalitetni i domaći proizvod s kojima ćeš se preporoditi. Doživi svoju ženstvenost i pobrini se za svoje intimno zdravlje na pametan način. I priroda će ti biti zahvalna što je čuvaš! Ovi homemade platneni ulošci za žene i pamučni dnevni ulošci namijenjeni su svim ženama koje imaju dugogodišnje probleme sa candidom ili su alergične na “klasične” uloške od umjetnih materijala.
Ostale prednosti platnenih uložaka:
-ugodni za nošenje/ne šuškaju , ne klize)
-bez kemikalija
-bolje upijaju od “klasičnih” uložaka
-atraktivnog dizajna
-bez neugodnih mirisa
-nepropusni
-dostupni u čak 18 veličina
-mogu se koristiti do 5 godina(štedite novac)
Način izrade: Ulošci su izrađeni od kvalitetnog pamuka i bambusa.
Svi materijali su pomno birani, s certifikatima ne štetnosti. Bambus velur koji se koristi je nježan , antibakterijski i svilenkast.
Menstrualni ulošci sadrže PUL. To je vodonepropusna , a paropropusna tkanina pa tako s uloškom naša koža i dalje diše.
Način održavanja: Nakon upotrebe menstrualne uloške je potrebno namakati te isprati u hladnoj vodi, a zatim oprati na 60 C. Zbog dužeg vijeka trajanja poželjno ih je sušiti na zraku.
Koliko je uložaka potrebno za jedan ciklus?
Nema mjerila koliko uložaka treba za jedan ciklus, ali prosječno je potrebno 15-20 kom.Ako su ciklusi obilniji pa je i mjenjanje češće, onda treba još koji komad.
Dnevni ulošci-da ili ne?
Žene su podijeljenog mišljenja po pitanju čestoće korištenja dnevnih uložaka.
Prva grupa žena dnevne uloške koriste povremeno, nekoliko dana prije menstruacije, kako ih ne bi iznenadila nespremne, nakon krvarenja kada se povremeno iscijedi zadnji ostatak mjesečnice, ili kao podrška tamponima u slučaju da “procuri”
Druga grupa žena koja dnevne uloške koriste kontinuirano. Više je razloga tome: dugotrajni osijećaj svježine, čistoće, osjećaj sigurnosti pa čak i “čuvanje” skupljeg donjeg rublja , na kojem s vremenom mogu nastati flekice od povremenih iscjedaka. Koliko je pohvalno s jedne strane što paze na svoje intimno zdravlje, toliko zapravo prečesto nažalost upravo zbog toga pate od posljedica “pogrešnih” uložaka.
Naime , klasični dnevni ulošci koje nalazimo u trgovinama i drogerijama ne dozvoljavaju koži intimnog područja disati.Naravno , to je zbog plastičnog sloja s donje strane koji zapravo omogućuje lijepljenje uloška na gaćice, kako ne bi otpao prilikom kretanja. I tu nastaju problemi. Najprije sa raznim iritacijama, a zatim s i razvojem gljivica i bakterija koje baš jako vole to vlažno, toplo područje s manjkom kisika.
Dnevni ulošci koji “dišu”
Alternativa naravno postoji , a za nju su znale još naše bake i prabake, što bi značilo da nikakva topla voda nije izmišljena.Dok smo mlade i neiskusne najčešće ne slušamo one starije i mudrije, isprobavamo sve što je novo, da ne kažem pomodno. No s vremenom kako dolaze zrelost i životno iskustvo, znate i same koliku pažnju pridajemo upravo bakinim savjetima. Te žene učile su nas dok smo bile mlađe tome kako dućanski ulošci nisu najgenijalnije rješenje , već je uloške bolje šivati doma. Znale su da je prirodno puno bolje od umjetnog, obojenog neprirodnim bojama i špricanog kemijskim mirisima
Platneni ulošci od 100% pamuka iz kućne radinosti nemaju sve te umjetne materijale i boje koje bi vam mogle zasmetati, izazvati kandidu o kojoj sam već bila pisala, a možete ih nositi kontinuirano, bez povremenih prekida radi straha od infekcije ili vlaženja kože.
Na našem tržištu postoje brojne veličine i dezeni platnenih uložaka, a uloške koji se ručno izrađuju mogu se pregledati na web shopu www.carapica.hr
Nema komentara